به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات شیلاتی آبهای دور چابهار در راستای توسعه شیلاتی مکران رییس مرکز تحقیقات چابهار به همراه معاون پژوهشی و مسئول حراست مرکز در دیدار با مهندس موهبتی استاندار محترم استان سیستان و بلوچستان ضمن معرفی فعالیتهای شاخص و پتانسیل نیروی انسانی و متخصص مرکز، گزارشی از عملکرد و توانمندی های اجرایی بخش های تحقیقاتی مرکز ارائه و همچنین برنامه های جدید مرکز در سال جهش تولید را بیان نمود. در ادامه مهندس موهبتی استاندار محترم استان سیستان و بلوچستان ضمن بیان رهنمودهایی در مورد اعتبارات پژوهشی بر لزوم تعامل با اداره های اجرایی استان، ترویج نتایح پروژه های اجرا شده و شرکت مستمر و موثر در جلسات شورای اداری و کارگروه پژوهشی استان تاکید نمود. ایشان در ادامه در تماس تلفنی با دکتر بهمنی رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور، مسائل کلان تحقیقاتی - شیلاتی در حوزه مکران را مورد بحث و برنامه ریزی قرار دادند و برنامه بازدید از مرکز تحقیقات شیلاتی آبهای دور چابهار در آینده نزدیک به همراه رئیس موسسه در دستور کار قرار گرفت و مقرر گردید ظرف هفته آتی برنامه عملیاتی پژوهش های مد نظر تنظیم و به کارگروه استانی تحویل گردد.
در ادامه رئیس مرکز تحقیقات شیلاتی آبهای دور چابهار با معاونین هماهنگی اقتصادی، هماهنگی عمرانی و معاون توسعه مدیریت و منابع و مدیر کل توسعه روستایی نشست های جداگانه داشت که ضمن استماع نظرات آنها به تشریح برنامه های پژوهشی اثرگذار مرکز پرداختند و به دغدغه کارشناسان و اعضای هیات علمی مرکز در توسعه مکران تاکید گردید.
همچنین معاون پژوهشی مرکز با دبیر کارگروه پژوهشی استان در حاشیه دیدار با استاندارمحترم ملاقات داشت که ضمن استماع نحوه اخذ اعتبارات پژوهشی استان، نیازمندی های استانی طرح های پیش روی مرکز در سال جاری را ارایه کرد که دبیر کارگروه هماهنگی برگزاری جلسه مشترک مرکز با رئیس پارک علم و فناوری جهت امکان بهره‌مندی مرکز از اعتبارات پارک را نیز انجام دادند.
همچنین در ادامه روز شنبه 99/2/27 راس ساعت 13، رئیس مرکز در اولین جلسه شورای اداری استان سرکت نمودند و در ان جلسه ایشان نیز به همراه چند مدیر استانی دیگر گه جدیدا به شورا دعوت شده بودند به حاضرین معرفی گردید. حلسه با دستور کار تمجید از منتخبین قبلی و تبریک به منتخبین فعلی مجلس شورای ایلامی استان و شهرستان ها ، رونمایی و معرفی طرح آمایش سرزمین استان و ارایه گزارش بودجه سال 1399 استان و گزارش ستاد کرونا شروع گردید . در ادامه جانشین نماینده ولی فقیه حاج اقا نیازی با ایراد سخنرانی به تلاش مدیران و کار جهادی در تحقق شعار سال تاکید کردند. در پایان استاندار محترم با بیان اینکه مدیران در راستای دو سند استانی آمایش سرزمینی آماده شده در پایان سال 98 و توسعه مکران در برنامه های اجرایی و پژوهشی خود حرکت نمایند تاکید بر جدب اعتبارات متمرکز دولت نمود. همچنین بر این نکته تاکید کردند که بکارگیری 30-35٪ مدیر جوان و همینطور مدیران خانم باید در دستور کار مدیران کل و روسای ادارات قرار گیرد و تاکید مقام معطم رهبری بر ایجاد پنجره واحد در پاسخگویی به متقاضیان سرمایه گذاری ظرف یک‌ماه آینده در ادارات ساری و جاری گردد.