به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات شیلاتی آبهای دور چابهار، جلسه کار گروه فنی و بهداشتی میگو استان با حضور اشکان اژدری رئیس مرکز تحقیقات شیلاتی آبهای دور چابهار، حمید رضا نصیری معاون آبزی پروری شیلات استان، نمایندگان ادارات دامپزشکی چابهار و کنارک، مدیران مراکز تکثیر آبزی پرور چابهار و اژدر ماهی مکران، جمعی از بهره برداران و پرورش دهندگان میگو مجتمع پرورش میگو شهید صنعتی گواتر، شرکت کشت و صنعت مکران و همچنین تعدادی از کارشناسان اداره کل شیلات استان و مرکز تحقیقات شیلاتی آبهای دور چابهار روز یکشنبه 8 فروردین ماه 1400 در محل سالن جلسات این اداره کل برگزار گردید.
نصیری معاون آبزی پروری شیلات استان ضمن خیر مقدم و عرض تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه گزارشی از روند آماده سازی مزارع، اقدامات عمرانی انجام شده و در حال انجام را تشریح نمودند. وی افزود سطح احتمالی زیر کشت در سال 1400 حدود 800 تا 1000 هکتار بوده که این امر با هم افزایی و تعاملات سازنده در قالب کار گروه قابل تحقق می باشد. نمایندگان مراکز تکثیر فعال نیز گزارشی از روند فعالیت خود ارائه و مسائل و پیشنهادات خود را بیان نمودند.
در ادامه رئیس مرکز تحقیقات شیلاتی آبهای دور چابهار ضمن ارایه گزارشی از آخرین وضعیت پایش مجتمع پرورش میگوی گواتر، پیگیری ها و مکاتبات انجام شده با اداره کل دامپزشکی استان مبنی بر اعلام امادگی به منظور انجام آزمایشات تشخیص بیماری ویروسی لکه سفید میگو با استفاده از کیت تولید شده در پژوهشکده میگوی کشور و پایش باکتریایی مزارع میگو در آزمایشگاه بهداشت و بیماریهای مرکز با پشتیبانی فنی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی را بیان داشت که اقدامات صورت گرفته مورد تایید نماینده دامپزشکی حاضر در جلسه نیز واقع و جهت تسریع در روند کار پیشنهاداتی از سوی ایشان ارایه شد. در پایان نیز پس از بحث و بررسی و ارائه نظرات هر یک از بهره برداران برای فراهم شدن شرایط مناسب جهت تولید موفق و پایدار مواردی مصوب گردید.